u nás se budete cítit skvěle!

Masáže

Relaxační masáže

Relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má relaxační masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Biodynamické masáže

Biodynamická masáž je jeden z přístupů určených ke zlepšení nebo udržení lidského zdraví, které nejsou součástí standardní lékařské péče a kterou v 50. letech 20. století vyvinula Gerda Boyessen v Norsku. Vychází z principů biodynamické psychologie a psychoterapie, což je směr psychoterapie zaměřené na tělo.

Jde o masáž obsahující jemné techniky, při kterých se uvolňuje svalový pancíř. V pancíři se váže energie, která se neuvolnila z dlouhodobého napětí, ze  stresu nebo traumatizujících událostí. Nejčastějšími místy blokád bývají oblasti krku, svalů zad, bránice a oblast pánve. Důsledkem bývá nedostatečné povrchové dýchání, jehož vlivem dochází ke špatné látkové výměně a poklesu energie.

Biodynamická masáž pracuje s energetickými blokádami a umožňuje energii proudit do míst, kde je jí nedostatek a odvádět ji z míst, kde jsou energetické přebytky.

Bioenergetika se pokouší porozumět lidské osobnosti na základě energetických procesů těla tak, aby pomocí změny těchto energetických procesů v těle umožnila změnit jiné roviny osobnosti. Pozoruje naše těla, kde energie volně proudí a kde je zadržována například strachem nebo studem – to programuje naše myšlenky a limituje schopnost být sám/a sebou.

Uvolněním našich bloků se uvolní obrovské množství naší zadržované energie, kterou pak můžeme svobodně používat v životě pro kreativitu, živost, radost, potěšení a spokojenost ze života.

V dnešní době jsme stále pod tlakem a zahlceni informacemi, podněty a nároky našeho okolí i většího celku, v důsledku čehož přestáváme často komunikovat se svým vlastním tělem a nevnímáme své pocity a signály, které nám naše tělo posílá. Tělo se uzavírá do svalového pancíře, který nám má sloužit jako obrana proti dalším psychickým zraněním, zároveň je pro nás ale výrazným omezením, protože nám zabraňuje v projevech života a v následování spontánních životních impulsů.

Běžně ze zvyku reagujeme na situace v současnosti na základě minulých vzpomínek. Vybitím a uvolněním emocionálních vtisků v našich tělech si umožníme pustit staré vzorce a být v přítomnosti, být v kontaktu s momentální realitou na místo být ve stavu neustálé obrany vůči staré realitě prožitku z minulosti. Uvědomíme si, že naše strachy a úzkosti jsou reakcí na minulost, a můžeme tak získat zpět svoji energii pro svobodu následovat své srdce.

Biodynamické masáže jsou relaxační, harmonizující, stimulující či mobilizující dotyky na kůži, podkoží, svalech nebo kostech, umožňují získat opět kontakt se svým tělem, napomáhají nalézání řešení obtížných situací navozením odlehčeného a bezstarostného stavu duše a těla. Jsou určeny pro klienty, kteří se chtějí zbavit stresu a jeho následků. Způsobují zklidnění, velmi hlubokou relaxaci, uvolnění a odstranění napětí na tělesné, ale i na psychické a energetické rovině. Jsou účinné především při bolestech hlavy a zad, migrénách, poruchách spánku, dlouhodobé únavě či stresu.

Pomáhají k obnovení sebeuzdravujících schopností těla. Cílem je odstranění chronického napětí a znovunastolení volného proudění energie v těle.

Masáže se provádějí s olejem nebo nasucho, může být i přes volné oblečení.

Orgonomická masáž

90 min

Masáž celého těla k rozproudění energie

Masáž základní – diagnostická

90—120 min

Prohlédne celé tělo a zjistí blokády, napětí, uvolnění, ztuhlé svaly, …a příště se naváže na problematické části těla

Biorelease masáž zad (olej)

60 min

ZÁDA = nahromaděné emoce, působí na dech, aktivuje samouzdravující schopnosti, hluboce relaxující

Biorelease masáž břicha ve spojení s masáží hrudníku (olej)

90—120 min

Uvolňuje dýchání, napětí, strachy a úzkosti, podpora peristaltiky
BRÁNICE = oblast, kde se soustřeďují emoce strachu

Masáž hlavy

60 min

Uvolnění stresu a napětí, bolesti hlavy, navozuje osvobozující pocit

Masáž obličeje

60 min

Uvolnění stresu a napětí, omlazení pleti, ČELISTI = usazování vzteku a zloby

Lifting

60—90 min

Uvolnění hlavních kloubů, pasivní cvičení, obnovuje správný tok energie

Masáž kloubů

60—90 min

Uvolnění kloubů a rozproudění energie v těle, v kloubech se usazují staré emoce, křivdy, zloby, …

Exit masáž

60 min

Harmonizuje, uvolňuje a odvádí blokované energie na výchozích bodech těla (hlava, ruce, chodidla)

Dechová masáž

60 min

Uvolňující masáž s pomocí vlastního dechu (když je někde blokovaný dech, tak energie nemůže proudit)

Pudinková masáž

60 min

Pro oživení těla, masáž s třesením – uvolní tělo a svaly

Sedativní masáž (efloráž)

60—90 min

Uvolnění svalů a uklidnění celého organismu – vyrovnává energie v těle, s olejem = harmonizace svalů / bez oleje = působí hlavně na kůži, vhodné pro alergiky a problémy s kůží

Brazilská masáž na konečkách prstů u nohou

60 min

Doplňující masáž, otevírá kanály, kde končí meridiány, energie v těle se harmonizuje, povzbudí samouzdravující schopnosti

U každé masáže je potřeba počítat s úvodní konzultací 5—15 min a minimálně s 10—15 min závěrečnou relaxací (tzv. zažívání). Je odvislé od hloubky procesu.

Lymfatické masáže (manuální lymfodrenáž)

Prostředek detoxikace

  • —  podporuje vyplavování odpadních látek z těla,
  • —  může z těla dostat nahromaděné toxické látky škodlivé pro tělo,
  • —  urychluje tok lymfy mízním řečištěm,
  • —  podporuje látkovou výměnu organismu,
  • —  významným způsobem podporuje imunitní systém.